Pilot i Telewizor, czyli jak się zanudzić, zdołować i zgłupieć? Alternatywne odpowiedzi na pytanie, co robić w czasie wolnym ?

Zastanów się, czy i jak często oglądasz TV w ciągu dnia? 

Godzinę? Dwie? Przy śniadaniu i obiedzie, do kolacji? 

Zastanów się, co w TV oglądasz najczęściej? Wiadomości, które zewsząd informują nas o klęskach żywiołowych, wypadkach, wpadkach, zabójstwach, zdradach, dostarczają wiadomości o kolorze butów Królowej czy o kreacjach innych sław…

Zastanów się, czy słyszysz w TV pozytywy? Czy często są one puszczane?

Niestety, na większości kanałów telewizyjnych wiadomości dotyczą negatywów, zamachów, zabójstw, kryzysów gospodarczych.

Po co więc oglądać coś, co sprawia, że się dołujesz? Co zamiast Cię motywować, to wpędza nas w stany depresyjne i doprowadza do sytuacji, że boimy się wyjść z domu, żeby tylko nie spotkało nas coś złego?

Osobiście gdy mam chęć na film to idę do kina lub wypożyczam go i oglądam bez przerw na reklamy, co pozwala mi zaoszczędzić czas i nie rozprasza mnie w środku filmu reklama Dosi czy Durexa…

Zastanów się, co możesz zrobić przez 40 minut, które średnio zajmują reklamy podczas 90 minutowego filmu? Zastanów się, co możesz robić w czasie wolnym zamiast ciągłego oglądania TV?

Przez 40 minut możesz:

– przeczytać kilka rozdziałów ulubionej książki,

– przygotować pyszną kolację,

– zrobić taki trening, że Twoja forma będzie na bardzo wysokim poziomie! (np. tabata, cross fit,)

– zarezerwować bilety na wyjazd w góry,

– napisać wpis na bloga,

– przejechać 15 km na rowerze,

– przebiec 4-6 km,

– wypić kawę i porozmawiać z przyjaciółką,

– zrobić cudowny masaż Twojemu mężczyźnie! 😉

– wyjść na spacer z dziećmi,

– wziąć odprężającą kąpiel,

i wiele, wiele innych! 

Dlatego zastanów się, jak wiele tracisz, jeśli oglądasz codziennie wieczorem TV. Jak wiele życia ucieka Ci przez palce. Jak wiele cudownych chwil z rodziną tracisz, tylko dlatego że wybierasz siedzenie i patrzenie się w nierealne obrazy, podczas gdy Twój mąż lub dzieci siedzą obok i tylko czekają na inicjatywę. 

Jak bardzo mogłabyś poprawić swoje zdrowie i kondycję, gdybyś tylko zamieniła TV na aktywność?

Sama musisz zastanowić się, czy warto to wszystko tracić, tylko dlatego, że tak jest łatwiej? Że nie spocisz się przy telewizorze, że nie musisz nigdzie się ruszać.. Ale za to tracisz kontakt z rodziną, nie rozmawiacie ze sobą, bo mówi za Was TV, nie wychodzisz do znajomych, bo za daleko, bo pada, bo za zimno czy za ciepło… a TV jest przecież tak blisko i nie napada Ci na głowę. 

Łatwo jest narzekać, że ktoś jest chudszy, że ktoś pojechał na super wyjazd, że ktoś ma więcej pieniędzy… Możesz mi wierzyć – takie osoby (pomijając te, które dostały fortunę w spadku 😉 ) telewizor wyrzuciły już dawno za okno  🙂 

Zostawiam Cię z przemyśleniami i zapraszam do dzielenia się nimi w komentarzach – mówcie, ile godzin dziennie spędzacie na oglądaniu ulubionych seriali, a co mogłybyście w zamian w tym czasie zrobić, by mieć lepszą formę, zdrowie i by spełniać swoje marzenia! 🙂 Podajcie swoje powody, dlaczego nie warto siedzieć przed telewizorem i pomysły, co robić w czasie wolnym ?

Pozdrawiam!

Przeczytaj też: 4 zachowania, które sprawia, że facet od Ciebie zwieje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
21 + 26 =