Dlaczego warto czasem być egoistką?

 

Pamiętaj, że życie masz tylko jedno, dlatego nie ograniczaj sobie możliwości, tylko dlatego, że np. Twój obecny partner nie ma  na coś ochoty.

Sama pomyśl, jaką masz gwarancję, że coś mu się nie odwidzi za rok, a Ty zostaniesz przykładowo bez kontraktu, który miał być dla Ciebie życiową szansą i bez faceta, który postanowił sobie jeszcze poszaleć… ? Właśnie dlatego warto czasem być egoistką .

Mam koleżankę, która podczas kilkuletniego związku bardzo się starała, by tylko jej partner nie miał powodów do zazdrości i by tylko przypadkiem nie dać mu pretekstu do niezadowolenia. Ciągle myślała, jak się powinna zachować, żeby tylko wszystko było dobrze. Rezygnowała z wyjść do muzeów, do parków, na przyjęcia, tylko dlatego, że tam przecież mogłaby spotkać innych facetów a to już mógłby być pretekst, by oskarżyć ją o zdradę… 

Teraz dziewczyna ma poczucie wielu straconych lat, bo facet z nią zerwał, i to w dodatku nie podczas spotkania tylko przez jeden z popularniejszych portali społecznościowych…

Dlatego czasem warto być egoistką . 

Rób to, co dla Ciebie będzie najlepsze. Nie oglądaj się na faceta w zbyt dużym stopniu – facet nie powinien być dla Ciebie blokadą. Nie powinien Cię stopować i zabraniać się rozwijać. Wartościowy mężczyzna będzie Cię dopingował w dążeniu do Twoich celów i nie będzie zapominał o swoich. 

Dlatego jeśli nawet czasem będziesz egoistką to wyjdzie Wam obojgu na zdrowie – dzięki temu Ty będziesz spełniona zawodowo i bardziej pewna siebie, co on doceni i będziesz dla niego inspiracją, będzie Cię szanował i podziwiał. I tak samo działa to w drugą stronę. Kobiety nie szukają facetów nieogarniętych, bez perspektyw. Chcemy, by nasi wybrankowie byli w stanie zapewnić nam byt i to jest normalne, mimo, że dużo spośród kobiet jest obecnie w stanie samodzielnie się utrzymać. Dlatego jeśli będziesz czasem egoistką i nie zrezygnujesz ze swoich marzeń dla faceta, to tylko wzmocnisz Wasz związek (o ile nie masz zakompleksionego i nieambitnego faceta, który będzie się bał, że będziesz mądrzejsza od niego i jeszcze na dodatek będziesz więcej zarabiać 😉 ) . Bądź inspiracją, nie daj się stłamsić i odebrać sobie godności. Takimi dziewczynami faceci szybko się nudzą. 

Dlatego warto czasem być egoistką .

Żeby facet się Tobą nie znudził.

Żebyś miała na swoje waciki.

Żebyś uniknęła poczucia kilku / kilkunastu straconych lat, gdy mu się znudzisz.

Żebyś zrealizowała swoje marzenia i uniknęła frustracji.

Właśnie dlatego warto czasem być egoistką.

Ja nie byłam i teraz żałuję. 

Moja kumpela też nie była i żałuje. Zostało jej poczucie straconych lat, a mnie niewykorzystanej szansy.

Dlatego warto czasem być egoistką .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 + 5 =