Jak zatrzymać faceta

Jak zatrzymać faceta ?

Zostaw facetowi trochę wolności, a dodasz mu męskości!

Często spotykam się z sytuacjami, że kobiety ciągle kłócą się ze swoimi Mężczyznami. Dlaczego? Najpierw odbierają im wszystko, co kiedyś było ważne dla danego mężczyzny, mówiąc, że teraz to już pora wydorośleć. Zabierają im auta, play station, możliwość wyjścia z kumplami. Wymieniają meble, do których facet był przywiązany.

Odbierają im prawo decydowania o sobie. Odbierają im męskość. A faceci pozwalają, żeby się nie kłócić. Potem facet jest sfrustrowany, kobietę kojarzy z nudą i zakazami, ciągłe kłótnie… I koniec. Uczucie się wypala. Zdrady, rozstania i inne takie.

Jeśli któryś się sprzeciwi, bo nie podoba mu się nowy żyrandol, bo on dziś chciał wyjść do klubu z kolegą, awantura gotowa.

I kłótnia. Bo on idzie, a ona musi siedzieć z dzieckiem w domu. Awantura, bo żyrandol podoba się jej, a jemu już nie. Awantura, bo diametralnie zmienia się wszystko i zabiera się facetom wszystko, co lubili. To prosta droga do ciągłych kłótni. Moja bliska znajoma wkurza się na faceta, bo on nie chciał nowych mebli. Ona wymieniła wyrzucając jego starą kanapę. Chciała też wymienić żyrandol, ale facetowi szkoda było kasy na klosze, kupił nowy tańszy – afera na całego i przez kolejne dwa miesiące. Ja się pytam PO CO? I O CO? Z powodu żyrandola tracić kogoś, na kim nam zależy..?

Czy aby na pewno chcesz, żeby Twój facet kojarzył Cię z ciągłymi kłótniami i niezadowoleniem?

Jeśli tak się stanie, to nie wytrzymacie razem zbyt długo, bo jeśli nie sprawia Wam radości wspólne towarzystwo, to po jakimś czasie stracicie chęć na przebywanie razem.

Nie twierdzę, absolutnie! że trzeba facetowi pozwalać na wszystko. Twierdzę jednak, że nie można wprowadzać gwałtownych zmian, zakazów i nakazów facetowi, jeśli on nie uczestniczy w tworzeniu nowych zasad i jeśli nie ma wpływu na wygląd Waszego wspólnego mieszkania. Dlaczego wszystko ma się podobać Tobie, a jemu nie?

Dlaczego Ty możesz iść na kawę z koleżanką, ale on nie może wyjść do knajpy z kumplem?

Podstawowa zasada budowania zaangażowania to uczestnictwo. Jeśli ktoś nie uczestniczy w tworzeniu nowych zasad i życia to nie zaangażuje się i nie będzie ich przestrzegał.

Zastanawiasz się, co zrobić, by zatrzymać faceta?

Albo raczej, co zrobić, by On tak bardzo cenił Twoją osobę, by nawet na myśl mu nie przyszło, że mógłby być z kimś innym?

Jeśli tak, to poniżej przedstawię Ci 3 wskazówki z własnego doświadczenia, które pomogą Ci zatrzymać faceta , na którym Ci zależy:

1. Zostaw facetowi trochę wolności.

Nie wypytuj swojego faceta o szczegółowy plan dnia, gdzie był i co robił co do minuty. Nie musisz wiedzieć, co jadł i kiedy był w toalecie. Wystarczy, że zapytasz jak minął mu dzień. Jeśli wydarzyło się coś ciekawego to sam będzie chciał Ci o tym opowiedzieć. Wtedy dopytaj o szczegóły.

Nie miej też mężczyźnie za złe, jeśli wyjdzie gdzieś z kolegami, bez Ciebie. Czasem każdy z nas potrzebuje restartu i chwili oddechu. Daj mu szansę stęsknić się za Tobą! Gdy On idzie z kumplami, Ty idź na zakupy z koleżanką lub odwiedź swoich znajomych. Nie musisz ciągle na nim wisieć jak desperatka.

2. Nie zabieraj mu wszystkich gadżetów.

Nowe meble? Żyrandol? Chcesz wywalić jego ulubiony kubek, bo już jest stary lub gry do komputera, bo przecież już jest na nie za duży? Nie tędy droga. Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do swoich sprzętów, ciężko będzie mu się z nimi rozstać. Szanuj jego nawyki, przedyskutuj, co możecie wyrzucić, co zmienić, niech wybierze 3 rzeczy, bez których nie przeżyje, i zostaw mu je. Niech to będzie 1 gra, kubek i stary sweter. Ale nie wywalaj wszystkiego bo to sprawi, że Twój mężczyzna będzie nieszczęśliwy. Pomyśl jak Ty byś sie czuła, gdyby ktoś nagle przyszedł i wywalił wszystkie Twoje ulubione ubrania i kosmetyki, bo one już są stare… ? Nie rób facetowi tego, czego nie chciałabyś, żeby ktoś zrobił Tobie. Szanu Go. Nie każ mu wybierać – jego ulubione sportowe auto czy Ty? Albo: koledzy albo Ty? Nie stawiaj go pod takim murem tylko ustalcie, że np. każde z Was ma  „wychodne” 1 dzień w tygodniu i umówcie sie, kto i w który dzień zostaje w domu z dziećmi, a kto idzie się spotkać ze znajomymi. Rozmawiajcie i ustalcie, bez kłótni, awantur i wyrzutów. Po co? O co się pytam? 🙂

3. Rozmawiaj, stosuj sztukę kompromisu, nie kłóć się o pierdoły!

Chcesz zatrzymać faceta ? Naucz się sztuki kompromisu i negocjacji. Naucz się rozmawiać. Podczas szkoleń, które miałam okazję prowadzić, bez róznicy czy dotyczyły one relacji biznesowych, przywództwa czy spraw bardziej osobistych jak tworzenie relacji i budowania związków, na każdym szkoleniu okazuje się, że niewiele z nas potrafi i ma odwage ze sobą rozmawiać.

Rozmawianie o uczuciach jest trudne.

Bardzo trudne.

Jak zatrzyamć faceta

Ale jeśli chcesz zatrzymać swojego mężczyznę, to podejmij próbę i naucz się i jego rozmawiać. Nauczcie się wzajemnie ze sobą rozmawiać. Spokojnym tonem powiedz mu, dlaczego nie chcesz by dziś wychodził. Powiedzm mu, że potrzebujesz się do niego przytulić i chcesz, żeby został. Ale zaproponuj, że mógłby pójść jutro i zapytaj, czy takie rozwiązanie mu pasuje. Albo może mógłby z Tobą posiedzieć godzinkę lub dwie i potem dołączyć do znajomych, jeśli to jest jakaś ważna okazja? Szukajcie rozwiązań, a nie powodów do kłótni. Pamiętaj, że faceci naprawdę są mało domyślni, ale nie robią tego umyślnie, tak po prostu mają. Jeśli więc nie powiesz mu, o co Ci chodzi, nie miej do niego pretensji, że nie wiedział, że coś Cię gryzie albo że kupił nie taką wodę, jak Ty zawsze kupujesz. Mów, rozmawiaj, nie krzycz. Tego samego naucz swojego faceta.

Ja z moim mężczyzną kłócę się rzadko, a i tego nie do końca można nazwać kłótnią. Nie rzucamy talerzami, nie wrzeszczymy. Zresztą, gdybym podniosła głos to mój facet na pewno nie pozwoliłby mi na to, bo ma dość duże ego 😉 Ale to działa we dwie strony. Ja tez nie pozwalam, by ktoś na mnie krzyczał. Krzyk i nerwy nie rozwiazują problemów. Mogą je jedynie zaostrzyć. Tylko rozmową możecie dojść do kompromisu. Tylko rozmowa pozwoli Ci zatrzymać faceta .

POWODZENIA!

 

Przeczytaj też: Jak sprawić, by on uważał Cię za mega seksowną?

One thought on “Zostaw facetowi trochę wolności, a dodasz mu męskości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
28 ⁄ 4 =