We wcześniejszych wpisach wspominałam Ci już m.in. jakie czynniki / zachowania są atrakcyjne dla mężczyzn.

Wymieniałyśmy sobie między innymi Twój sposób poruszania się, postawę, dbałość o dłonie, ładny zapach, dobrze dobrane ubranie, uśmiech i wiele innych.

Takich czynników atrakcyjności jest jeszcze bardzo wiele, dziś chcę zwrócić Twoją uwagę na kolejny bardzo ważny aspekt, który wpływa na to, czy jesteś postrzegana jako atrakcyjna, czy nie.

Tym czynnikiem jest poziom Twojej Wewnętrznej Energii!

Tak, to jest bardzo ważne. Ludzie emanujący energią, uśmiechnięci i pełni życia postrzegani są jako bardziej atrakcyjni. Jeżeli tej energii Ci brakuje i zaczynasz marudzić, wówczas większość osób zaczyna mieć Cię po prostu dość i niechętnie będą przebywać w Twoim towarzystwie. Jeżeli brakuje Ci energii wówczas przestajesz wychodzić z domu, użalasz się nad sobą, marudzisz, nic Ci się nie chce i ogólnie widzisz świat w szarych barwach. Te dwa podejścia wzajemnie się napędzają. Nie wychodzę ze znajomymi -> Nie mam z kim porozmawiać -> Jestem sfrustrowana i myślę, że jestem beznadziejna -> Więc tym bardziej już nigdzie nie wychodzę -> A jak siedzę w domu i nie ćwiczę / nie spotykam się z innymi ludźmi poza pracą to kompleksy rosną bo nie ma kto powiedzieć mi miłego słowa -> Jeszcze bardziej zamykam się w sobie -> Energia Spada -> Jeszcze bardziej nic mi się nie chce…. I tak dalej i tak dalej.

To jest błędne koło, które niestety dotyczy ogromnej liczby kobiet. Co gorsza, im dalej w las, tym ciemniej. Im dłużej pozwolisz by to koło się kręciło, tym trudniej będzie Ci zmienić coś w swoim życiu!

Dlatego postaraj się dokonywać zmian wtedy, gdy widzisz pierwsze symptomy spadku energii. Gdy w pracy coś jest nie tak – nie męcz się i poszukaj czegoś lepszego, bardziej dopasowanego do Twoich potrzeb i możliwości. Jeżeli Twój partner nie zachowuje się tak, jakbyś tego pragnęła, porozmawiaj z nim i powiedz o swoich oczekiwaniach! Działaj i nie przepuszczaj życia przez palce!

Wiesz, jak piękne może być życie, gdy Twoja energia jest na wysokim poziomie?

Gdy wstajesz i uśmiechasz się sama do siebie, od razu świat staje się radośniejszy! Twoje otoczenie od razu zauważa, że jesteś pozytywnie nastawiona do świata, więcej osób pragnie z Tobą rozmawiać i spędzać czas! Dzięki temu masz więcej okazji by się wykazać, to podbudowuje Twoją pewność siebie i upewnia Cię, że jesteś wartościowym człowiekiem. Nowe okazje i szanse otwierają przed Tobą kolejne możliwości rozwoju i samorealizacji. Podejmujesz kolejne wyzwania i realizujesz swoje pasje. Dzięki temu wzmacniasz w sobie wiarę we własne możliwości, Twoja samoocena rośnie i pragniesz od życia więcej. Aby osiągnąć to więcej nieustannie się uczysz, masz na głowie mnóstwo zajęć, ale one Cię nie męczą, tylko napędzają, bo robisz to, co lubisz! Znajomi dziwią się, skąd Ty bierzesz na to wszystko czas, a Ty tylko się uśmiechasz i dalej się realizujesz! I znów – tak w kółko! Tylko to kółko jest pozytywne! Takich właśnie ludzi chcemy mieć koło siebie! Dlatego też nie czekaj, aż ktoś zmieni Twoje życie za Ciebie tylko podejmij decyzje i weź sprawy w swoje ręce!

Osobę pełną energii wyczuwa się z daleka.
3 sposoby, które umożliwiają wydobycie Twojej wewnętrznej energii:

  • sposób, w jaki się poruszasz – osoba pewna siebie i energiczna porusza się pewnym krokiem, ma wyprostowaną sylwetkę, nie garbi się, patrzy przed siebie a nie na palce u stóp, kroczy pewnie, dynamicznie, majestatycznie,
  • sposób, w jaki się witasz – osoba, która wie, czego chce wita się z uśmiechem na ustach, serdecznie podaje dłoń na przywitanie, nie czai się w zakamarkach i nie chowa, tylko pozwala światu się poznać!
  •  sposób, w jaki się prezentujesz – wygląd ma znaczenie – przynajmniej ja wyznaję taką właśnie filozofię. Jeśli pragniesz podbijać świat i poznawać ciekawych ludzi zadbaj o swój wygląd. Zadbaj o paznokcie, zrób delikatny makijaż dopasowany do okazji, wybierz odpowiedni strój i obuwie. Bądź elegancką kobietą z klasą, wówczas zyskasz szacunek i uznanie. Wyglądem przyciągnij, charyzmą, wiedzą i doświadczeniem zatrzymuj przy sobie tych, których uważasz za wartościowych, i te oferty biznesowe, które uznasz za warte Twojej uwagi!

Jak więc widzisz wysoki poziom Twojej wewnętrznej energii jest dla Ciebie niezwykle korzystny. Tą wewnętrzną energię napędzają takie aktywności jak:

  • aktywność fizyczna (sport, taniec, wszystko, co wywołuje uwalnianie endorfin!)
  •  realizacja i osiąganie celów (wyznacz sobie cele, jakie chcesz osiągnąć, a następnie je zrealizuj – to daje niesamowity zastrzyk pozytywnej energii i pozwala Ci widzieć efekty swojej pracy! Ja stosuje metodę kartek – zapisuję sobie cele na kartkach, wyznaczam daty i poszczególne etapy realizacji i monitoruję postępy, po ukończeniu zadania odhaczam ich wykonanie na zielono i widzę, jak dużo udało mi się już osiągnąć – to naprawdę działa i podnosi wiarę we własne możliwości!)
  •  realizacja Twoich pasji – jeśli masz hobby to nie rezygnuj z niego choćby się waliło i paliło – to dodaje Ci atrakcyjności zarówno w sferze prywatnej jak i biznesowej! nie rezygnuj z pasji dla mężczyzny, znajdź czas na jedno i drugie!
  •  przełamywanie barier i pokonywanie wyzwań – stawiaj przed sobą wyzwania i przełamuj bariery! Przebiegnięcie maratonu wydaje Ci się trudne? Spróbuj, przygotuj się, przebiegnij! Napisanie Ebooka to coś dla Ciebie bardzo nieosiągalnego? Spróbuj i przekonaj się, że wcale nie jest to takie trudne! Ładne kocie ruchy w tańcu wydają Ci się niemożliwe do wyćwiczenia? Idź na kurs salsy lub bachaty i przekonaj się, że to nie jest wcale aż tak trudne!

Jak więc widzisz, Twoją wewnętrzną energię możesz samodzielnie kształtować. Jeżeli czujesz, że jej poziom jest zbyt niski, zacznij małymi krokami wpływać na jej poziom. Wyjdź na miasto, idź do kina, zrób coś szalonego! Postaw sobie cel i zrealizuj go! Pomału zaczniesz wzmacniać swoją pewność siebie a dzięki temu wzrastać zacznie również Twoja atrakcyjność!

Pozdrawiam Cie serdecznie,

W. Hartman.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
8 ⁄ 2 =