Kobieta-Atrakcyjna-Zadbaj-o-Czas-Dla-Siebie

 

Czy wiesz, że…

Tylko kiedy sama jesteś szczęśliwa i w pełni spełniona masz moc zarażania tym szczęściem innych? 

Właśnie dlatego tak ważne jest, abyś zadbała o czas wolny tylko dla siebie. O czas, w którym będziesz mogła odpocząć i zrelaksować się.

Dawno dawno temu, żyli ludzie, którzy spędzali całe dnie i poranki pracując ciężko przy uprawie zbóż i warzyw. Ludzie Ci jednak zawsze znajdowali czas, by nawzajem sobie pomóc. Nie było firm budowlanych ani remontowych. Domy powstawały wspólnym wysiłkiem rodziny, sąsiadów, znajomych bliższych lub dalszych.

Mimo ciężkiej pracy, ludzie Ci znajdowali czas na spotkania towarzyskie. Odwiedzali się wzajemnie znacznie częściej niż ma to miejsce współcześnie. Dziś Wigilię świętujemy w małych grupach, zazwyczaj tworzonych tylko przez rodziców i dzieci. Rzadko kiedy pojawiają się dziadkowie czy wujkowie, nie mówiąc o kuzynostwie i znajomych.

Dawno, dawno temu, ludzie mimo ciężkiej pracy potrafili znaleźć chwilę na rozmowę. Potrafili beztrosko usiąść na trawie i pozwalali myślom szybować z chmurami. (Dawno, dawno temu nie było telefonów, które przerwałyby ten błogi spokój swoim piszczącym dźwiękiem).

Dziś często zapominamy, że życie to coś więcej niż tylko praca, sprzątanie domu czy wychowywanie dzieci. Oczywiście, praca jest niezbędna do funkcjonowania, ponieważ każdy z nas potrzebuje $$. Posprzątać dom też od czasu do czasu trzeba, bo samo się niestety nie zrobi. Dzieci także należy objąć należytą opieką. Ale…

No właśnie. Jest jedno duże ALE.

Kobieta Atrakcyjna powinna umieć zadbać zarówno o swojego partnera i swoje dzieci, jak i o samą siebie!

Nie zapominajmy, że jest na świecie tyle wartościowych miejsc, w które warto pojechać i zobaczyć, tyle pięknych zakątków i różnorodnych kultur, które warto poznać! Czy naprawdę przed każdym przyjęciem gości musisz umyć wszystkie okna i wyodkurzać dom, nawet jeśli robiłaś to 3 dni temu?

Apeluję do Was Drogie Panie, abyśmy umiały czasem wrzucić na luz, bo mogą nam umknąć wspaniałe chwile, cudowne lata, przepiękne miejsca, wartościowi ludzie, tylko dlatego, że będziemy wiecznie zagonione, wiecznie będziemy oszczędzać, ciągle będziemy się bać zaryzykować.

Nie pozwólmy, by to, co najpiękniejsze, umknęło nam przez zbytni pośpiech, przez wymówki, które są tylko pretekstem do ochrony własnej strefy komfortu. Znajdź czas, by pójść na spacer. Znajdź czas, by usiąść na trawie i głęboko pooddychać świeżym wiosennym powietrzem. Doceń to, że żyjesz i jesteś na tym świecie. Doceń to, co masz. Znajdź chwilę, by się tym cieszyć! Inaczej – po co Ci to wszystko? Po co Ci pieniądze, mieszkania i samochody, skoro nie masz czasu się tym cieszyć z bliskimi?

Pamiętaj, że tylko gdy sama będziesz szczęśliwa, będziesz miała moc uszczęśliwiania innych.

Dlatego znajdź czas dla siebie. Znajdź czas, by pielęgnować swoje pasje. By chwilę odprężyć się po męczącym dniu w wannie pełnej piany, by spotkać się z przyjaciółką na kawę czy wyjechać na zwariowany weekend w góry albo na spontaniczne wakacje. Odłóż wymówki na bok i pozwól sobie na chwilę oddechu. Zrób coś dla siebie, co naładuje Twoje akumulatory bo inaczej zgorzkniejesz i stracisz chęć do działania.

Polecam Ci także przeczytanie artykułu Wystający Gwóźdź Należy Wbić  – artykuł o tym, dlaczego warto w siebie wierzyć mimo przeciwności losu i krytycznych głosów z zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
3 × 15 =