Witaj!

Zanim zaczniemy, przejrzyj swoją garderobę i pomyśl, w czym  na co dzień dreptasz do pracy. 

W spodniach? – Materiałowych czy w jeansach?

W spódniczce? – Do kostek, za kolano czy mini?

Jakie kolory preferujesz?

Czy w pracy masz jasno określone reguły dotyczące ubioru?


Chciałabym podzielić się z Tobą historią pewnego Mężczyzny, nie ma znaczenia tu płeć, ponieważ podobna historia zapewne niejednokrotnie przytrafia się również kobietom.

Wyobraź sobie mężczyznę, który nagle traci pracę. Traci dochód i grozi mu utrata domu – ponieważ bez pieniędzy na czynsz nie będzie w stanie uregulować rachunków. Rozpaczliwe próby znalezienia nowej pracy nie przynosiły rezultatów. Po kilku tygodniach mężczyzna miał na koncie ostatnie swoje oszczędności, które jednak pozwoliły mu wykonać jeszcze jeden manewr.

outfit3

Mężczyzna zdecydował się poszukać swojej szansy gdzie indziej – poza rynkiem pracy, poza zwykłym trybem składania CV i mozolnego pukania do drzwi potencjalnych pracodawców.

Wydał wszystkie swoje oszczędności na nowe ubrania: super buty, garnitur, kilka koszul, wypożyczył super samochód i zamieszkał w hotelu w centrum miasta. Zmieniając całkowicie swój image, postawił wszystko na jedną kartę – albo uda mu się nawiązać nowe kontakty, które pozwolą mu na wybicie się i realizację jego projektów, albo po jakimś czasie splajtuje. Przebywając w hotelu wieczory spędzał w hotelowej restauracji i barze, tam pomału i sukcesywnie wkraczał w środowisko biznesu, a dzięki jego nieco ekstrawaganckiemu stylowi większość przebywających w hotelu osób patrzyła na niego jako na potencjalnego partnera w biznesie. I tak właśnie się stało – znalazł inwestora, rozpoczął realizację swojego przedsięwzięcia i odniósł w życiu sukces.

Teraz nie musi już udawać i myśleć o swoim wizerunku – dbanie o siebie i o swój image weszło mu już w krew i taki po prostu jest: elegancki, pewny siebie, roztaczający wokół nutkę uzależniających perfum. 

Nieprawdopodobne?

Sprawdź sama jaką moc ma pierwsze wrażenie i zadbaj o swój wygląd.

Nawet jeśli w firmie, w której pracujesz, nie ma restrykcyjnych wymogów co do ubioru, to nie przychodź w rozciągniętym podkoszulku i jakiś tam starych jeansach. Dobierz odpowiednią marynarkę, ładną bluzkę lub top z ciekawym nadrukiem, włóż świeżo przygotowane i dobrze dobrane do figury jeansy lub bardziej eleganckie spodnie, wybierz ładne subtelne buty na obcasie – nie musi być ekstremalnie wysoki, chodzi o to, abyś nie wybierała się do pracy w butach typu Emu lub trampkach.

outfit

Gdy przyjdzie chwila awansu, jak myślisz – komu zostanie on zaproponowany? Osobie, która przychodzi w trampkach, czy Tobie, jako eleganckiej, wyróżniającej się nie tylko kompetencjami, ale także wizerunkiem, która może godnie reprezentować firmę na zewnątrz, ponieważ wzbudza szacunek już na pierwszym spotkaniu?

Więcej porad na temat doboru stroju do sylwetki i okazji już niebawem, dziś chciałam pokazać Ci, że wygląd ma znaczenie, a Kobieta Atrakcyjna musi być tego świadoma!

Do usłyszenia,

Wiktoria.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
16 ⁄ 4 =